O nás

Možná to bude znít jako obyčejné klišé, ale moje dlouhá cesta k vlastní dílně odstartovala již v dětství. Od mala mě fascinovala tátova obrovská zručnost a schopnost přetvářet na první pohled nepoužitelné zbytky materiálu v osobité a praktické vychytávky do domácnosti. A proto jsem se mu vždy pletl pod nohy a on mě trpělivě učil svému řemeslu. A já se zase snažím tyto dovednosti předat svému synovi, který si už v útlém věku rozumí s vrtačkou či hoblíkem lépe, než řada dospělých. Díky tomu se tak řemeslo v naší rodině dědí z generace na generaci.

I přes to, že mě manuální práce vždy bavila, nedokázal jsem si dlouho představit, že by mě také mohla uživit. Proto jsem vystudoval průmyslovou školu a usídlil se v pohodlí kanceláře. Opět to působí jako klišé, že? Typický příběh člověka, co za sebou neviděl reálnou práci a tak z kanceláře utekl za něčím úplně jiným, osvobozujícím. A vlastně to tak je. Začalo to ale nenápadně. S manželkou jsme koupili domek, ve kterém byl nevyužitý prostor pro dílnu…

2A62D23C-0CDD-4A3D-8934-513D3FB92CEB

Pak se nám narodily děti a ve mně se opět probudil kutil. Chtěl jsem pro syna Matyáška pořídit učící věž, ale žádná nebyla podle mých představ. Tak jsem si jí vyrobil. Nadšený výsledkem jsem zkusil něco složitějšího, výrobu postele ve tvaru domečku. Pak už to šlo jedno za druhým. Nábytek do předsíně, posezení na zahradě, dětské hřiště…

A odezva přišla záhy! Nábytek se líbil příbuzným, sousedům, kamarádům a postupně se ozývali i známí známých. To byli moji první zákazníci, kterým se mé výtvory líbily, a chtěli je také. S tím, jak rostl zájem, zvětšovala se moje dílna a než jsem si to uvědomil, byl jsem v tom až po uši. Vytvořil jsem  facebookový profil, e-shop a realizuji zakázkovou výrobu. Práce tolik, že nevím kam dřív skočit. Ale stále vše dělám s láskou a péčí, jako tu první učící věž pro našeho Matyho.

Dalším mezník bylo rozhodnotí, když manželce končila mateřská, že do původní práce už se nevrátí a stane se plnohodnotným členem dílny.Na starosti má veškerou administrativu, objednávky, ale i práci v dílně jako natírání,kompletování a balení Vašich výrobků.

Vyrábíme ze dřeva a oceli, jelikož nám uhranul industriální nábytek, který kombinuje právě tyto dva nádherné materiály. Svou práci děláme vždy s láskou a nejlépe, jak dovedeme. Každý detail je pro nás důležitý a každý kus je originál.

Rádi si projekty navrhujeme sami, ale nebráníme se představám vás, našich zákazníků, protože na vaší spokojenosti nám záleží. Náš vztah tak vnímáme spíše jako partnerství. Vy nám řeknete, co si představujete, my se nad tím zamyslíme a společně se snažíme vytvořit originální a osobitý kus nábytku, který vám bude dlouho a dobře sloužit a bude na sebe poutat zaslouženou pozornost.

A to je celý příběh jednoho splněného snu – Mirkovy dílny!